16 października  2022 r.

28 niedziela zwykła

 

  1. W ubiegłą niedzielę we mszach św. w naszej parafii uczestniczyło 587 osób co stanowi ok. 35 % wiernych naszej parafii. Komunię św. przyjęły 384 osoby. W kościele parafialnym było 431 osób w kaplicy w Filipach – 54, w Mierzwinie – 41 i w Lizie – 63 osoby.

 

  1. Dzisiaj w Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

  1. Jutro w Rudce o godz. 12.00 będzie pogrzeb śp. Marianny Anusiewicz matki ks. Pawła wieloletniego proboszcza naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym pogrzebie. We czwartek o godz. 18.00 ( po Różańcu) w naszym kościele będzie msza św. w 7 dz. po jej śmierci.

 

  1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego. Robiąc porządki na grobach swoich bliskich zadbajmy o estetykę całego cmentarza. Śmieci należy składować segregując w odpowiednio oznakowane miejsca. Do kontenerów nie można wkładać ziemi i odpadów organicznych: gałęzi, trawy, żywych kwiatów i wieńców. Składajmy je obok. Sami o tym pamiętajmy i przypominajmy innym.

 

  1. W czasie pogrzebów na cmentarz udajemy się wszyscy samochodami. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Nie może być tak, że za grupą ludzi jedzie cała kawalkada samochodów.

 

  1. Na stoliku za ławkami są kartki Wypominkowe. Będą też znicze – pomoc ubogim rozprowadzane przez Caritas.