1 maja 2022 r.

3 Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc maj i nasze tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP. Nabożeństwa majowe w kościele będą w niedziele po mszy św. o 9.30 a w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w majówkach w kościele, kaplicach oraz odprawianiu ich w wioskach i rodzinach.

 

  1. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski i nasze święto narodowe. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.

 

  1. We środę wspomnienie liturgiczne św. Floriana – patrona strażaków. O godz. 18.00 msza św. będzie sprawowana w intencji strażaków. Zapraszamy wszystkich druhów z jednostek OSP z terenu naszej parafii tj. Topczewa, Godzieb i Zalesia.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. Nabożeństwa w kaplicach: o 9.00 w Mierzwinie i Filipach i o 11.00 w Lizie

 

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzili odpust ku czci św. Stanisława Bp. i M. głównego patrona Polski i naszej parafii. Msza św. ku Jego czci będzie sprawowana o godz. 12.00 i po niej procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Msza św. o godz. 9.30 nie będzie odpustową a z niedzieli Wielkanocnej. W tym dniu nie będzie mszy św. w kaplicach.

 

  1. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa poświęcenia pól. Proszę Radnych Parafialnych z poszczególnych miejscowości o zgłoszenie i ustalenie terminu sprawowania mszy św. i procesji.