20 marca 2022 r.

3 Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. W piątek – 25 marca będzie liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. będą tylko w kościele parafialnym o godz. 9.30 i 17.00. W tym dniu Ojciec św. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Apel Przewodniczącego KEP:

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

W tym dniu z racji na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

 

  1. Na stoliku z gazetami przez okres W. Postu będzie stałą puszka, do której kto ma życzenie, będzie mógł złożyć ofiarę na pomoc Parafii Katolickiej Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu na Ukrainie. Proboszczem tam jest ks. Jarosław Olszewskich, który wielokrotnie przebywał u nas zbierając ofiary na budowę kościoła. W piwnicach tej niewykończonej jeszcze świątyni przebywają ludzie, którzy stracili swoje domy. Zebrane fundusze będą sukcesywnie przesyłane na zakup wyżywienia i ubrania tam przebywającym.

 

  1. W tym tygodniu Pan Kościelny będzie zbierał ofiary w następującym porządku: poniedziałek – Łukawica i Liza Stara, wtorek – Olędzkie, Olszewo, Olszewek, środa – Mierzwin Mały i Duży, czwartek – Zalesie, Wólka Zaleska, Moskwin, piątek – Topczewo, sobota – Wólka Pietkowska, Kamienny Dwór.

 

  1. Proszę o zbiórkę ofiar na dekorację Grobu Pańskiego. Wzorem lat ubiegłych niech tą sprawą zajmą się członkowie KŻR w poszczególnych miejscowościach.