20 grudnia 2020 r.

4 niedziela Adwentu

 

  1. Jutro od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy chcą przed świętami przyjąć sakramenty św. Prosimy zgłaszać.

 

  1. We środę o godz. 17.00 będą ostatnie w tym Adwencie Roraty. Harcerze przekażą wtedy Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

  1. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza z rozdz. 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólna modlitwą i podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy post od pokarmów mięsnych i alkoholu. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 7.30 i 8.00. O godz. 24.00 uroczysta Pasterka a pół godziny przed nią wspólne śpiewanie kolęd.

 

  1. W Uroczystość Boże Narodzenia w pierwszy dzień msze św. w naszej parafii będą w następującym porządku: w kościele o godz. 9.30 i 12.00. w kaplicach: w Filipach o 8.00, w Mierzwinie i Lizie o 11.00. W drugim dniu Świąt msze św. będą w porządku niedzielnym.

 

  1. Zachęcam do nabywania opłatków u p. Organistki po mszy św. Kto tego nie uczynił p. organistka dzisiaj będzie je roznosić w Lizie i Topczewie. W poniedziałek: Moskwin, Ostrówek Wólka Pietkowska i Kamienny Dwór. We wtorek: Łukawica, Zalesie, Wólka Zaleska i Sieśki

 

  1. W związku z tym, iż w czasie pogrzebów, w drodze na cmentarz, większość uczestników jedzie samochodami za konduktem stwarzając zatory, nieliczni tylko idą za trumną, w okresie zimowym nie będzie przemarszów tylko wszyscy na cmentarz udawać się będziemy samochodami. Podczas wyprowadzeń z domów do krzyży proszę również by na ruchliwych drogach, tak jak w Wólce Pietkowskiej, nie jechały samochody za konduktem. Za bezpieczeństwo i przebieg zgromadzeń religijnych jest odpowiedzialny proboszcz a nie rodzina czy zakład pogrzebowy. O zachowanie bezpieczeństwa i zasad poruszania się po drogach publicznych apeluje policja.

 

  1. W zakrystii są jeszcze świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” po 17 zł.