6 grudnia 2020 r.

2 niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. W tym tygodniu od piątku do niedzieli w naszej parafii będą Rekolekcje Adwentowe.Porządek: piątek: msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicy w Mierzwinie o 11.00 i w Filipach o 12.00.  Sobota: msze św. w kościele o 9.30 i 17.00, w kaplicy w Lizie o 11.00. Niedziela 13.12 – jak zwykle, za wyjątkiem kaplicy w Mierzwinie o godz. 14.00. Spowiedź w piątek i sobotę. Ofiary składane na tacę w niedzielę przeznaczone będą do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.

1. We wtorek uroczystość liturgiczna Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.30 i 17.00. Jest to święto nieobowiązujące.

1. Tradycyjnie Caritas Polska prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii w cenie 7 i 17 zł. Są też kalendarze WSD po 5 zł.

1. Pani organistka nie może na razie roznosić opłatków. Zachęcam do nabywania ich w zakrystii po mszach św. w niedziele, w czasie rekolekcji i w inne dni. Składamy przy tej okazji ofiary na wynagrodzenie za jej całoroczną pracę w naszej parafii – 50 zł. od rodziny. Tym, którzy nie wezmą opłatka w kościele p. organistka będzie roznosiła w ostatnim tygodniu Adwentu.