29 listopada 2020 r.

1 niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu czasów i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się też Nowy Rok Liturgiczny.

 

  1. Roraty w naszym kościele będą we środy i soboty o godz. 17.00. Zapraszamy na te nabożeństwa szczególnie dzieci z lampionami. Dzieci składają do żłóbka Pana Jezusa serduszka z wypisanymi lub narysowanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami, z których 3 wylosowane będą nagrodzone figurkami małego Pana Jezusa. Ogłoszony zostaje też konkurs na najpiękniejszą szopkę betlejemską. Technika dowolna. Prace składamy do Świąt Bożego Narodzenia.

 

  1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą przed III Niedzielą Adwentu tj. w dniach 11, 12 i 13 grudnia.

 

  1. W I Piątek msze św. w kościele będą o godz. 7.30 i 17.00, nabożeństwa w kaplicach: w Mierzwinie i Filipach o godz. 9.00 i w Lizie o 11.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

 

  1. Tradycyjnie Caritas Polska prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są już do nabycia w zakrystii w cenie 7 i 17 zł. Są też kalendarze WSD po 5 zł. Bóg zapłać za złożone dziś produkty żywnościowe w ramach akcji Caritas „Od serca”.

 

  1. W tym tygodniu Pani Organistka będzie roznosiła opłatki w następującym porządku:

– poniedziałek od godz. 13.00 – Gawiny, Górskie, Bogusze, Trzeszczkowo