7 czerwca 2020 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Dzisiaj kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

 

  1. Biskup Drohiczyński, z dniem 10 czerwca br. odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Utrzymał ją w mocy jedynie wobec osób w podeszłym wieku, przechodzących kwarantannę, mających objawy infekcji, złe samopoczucie, bądź odczuwających obawę przed zarażeniem

 

  1. We czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą tylko w kościele parafialnych o godz. 8.00 i 11.00 a po niej procesja ulicami Topczewa. Nie obowiązują już żadne limity co obecności wiernych w zgromadzeniach liturgicznych. Istnieje nadal obowiązek zakrywania nosa i ust. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian w procesji, szczególnie dzieci. Zwracam się z prośbą o udekorowanie ołtarzyków i trasy procesji. W Oktawie Bożego Ciała po mszach św. wieczornych będą Nieszpory i procesja eucharystyczna wokół kościoła.