5 kwietnia 2020 r.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (Palmowa)

 

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. W tym roku będzie miał on wyjątkowy charakter. Wszystkie celebracje odbywać się będą bez udziału wiernych. W kościele jednocześnie może przebywać do 5 osób. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką sobotę będą o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału, w domach, w Liturgii Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem Radia, Telewizji i Internetu.

 

  1. Zachęcamy do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu :

          – Wielki Piątek    godz. 10.00 – 17.00    19.30 – 21.00

         – Wielka Sobota  godz. 10.00 – 17.00    19.30 – 22.00

         W godzinach wieczornych będzie możliwość Spowiedzi św.

         Podczas adoracji w kościele może być tylko 5 osób.

 

  1. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele i kaplicach. Należy pobłogosławić pokarmy przed śniadaniem w domach wg tekstów zamieszczonych na stronie naszej parafii, diecezji lub można wziąć wydrukowany tekst z kościoła.

 

  1. W Wielkanoc uczestniczymy w nabożeństwach transmitowanych przez środki społecznego przekazu.

 

  1. Na stronie parafialnej jest zamieszczone Zarządzenie Biskupa Drohiczyńskiego o organizacji duszpasterstwa w czasie epidemii. Jest tam m.in. postanowienie o odwołaniu uroczystości I Komunii św. i Bierzmowania w całej diecezji.