29 marca 2020 r.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. W związku z trwającą epidemią w całej Polsce podczas nabożeństw w kościele może przebywać tylko pięć (5) osób. Dotyczy to zamawiających msze św. Pozostali wierni uczestniczą w liturgiach transmitowanych przez środki społecznego przekazu. Nadal obowiązuje dyspensa udzielona przez Biskupów Polskich, której warunkiem jest udział we mszy św. poprzez telewizję, radio lub Internet. Taka sytuacja najprawdopodobniej będzie i w Niedzielę Palmową. Kto by chciał pobłogosławić palmę niech przyniesie w tygodniu do kościoła i tam zostawi.

 

  1. Od jutra msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.

 

  1. W I piątek miesiąca nie będzie nabożeństw w kaplicach. Od godz. 10.00 odwiedzać będziemy chorych w domach. Prosimy o telefoniczne zgłoszenia.

 

  1. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i w rodzinach o ustanie epidemii. Środki społecznego przekazu transmitują nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale oraz rekolekcje – bierzmy w nich udział.