2 grudnia 2019 r.

1 NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu czasów i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się też dziś Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Roraty w naszym kościele będą w poniedziałki o godz. 7.30, we środy i soboty o godz. 17.00. Rekolekcje  Adwentowe będą w dniach 13 – 15 grudnia.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00. W Mierzwinie i Filipach o godz. 9.00, w Lizie o 11.00. Wszystkich chorych będziemy odwiedzać przed świętami w podanym później terminie.

 

  1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Tradycyjnie Caritas Polska prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece będzie można nabywać od przyszłej niedzieli.

 

  1. Szkoła Podstawowa w Topczewie będzie organizować kiermasz ozdób świątecznych dnia 15.12.2019 r.