20 października 2019 r.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce jest liczenie wiernych przystępujących do komunii św. i uczestniczących we mszach św. Taca jest przeznaczona na misje.

 

  1. Robiąc porządki na grobach bliskich zadbajmy o porządek na całym cmentarzu grzebalnym. Śmieci wyrzucajmy segregując je w odpowiednio oznaczone miejsca, a nie gdzie popadnie. Ostatnio dostałem informację, że z grobów giną kwiaty, jest to zwyczajna kradzież i grzech ciężki. Mie wolno też przenosić czyichś kwiatów, wieńców lub zniczy z grobu na grób.

 

  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze WSD w Drohiczynie na przyszły rok oraz znicze w ramach akcji Caritas diecezjalnej w cenie 5 zł.

 

  1. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych. Na stoliku za ławkami są kartki Wypominkowe.

 

  1. Drużyna harcerska w przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbierać pieniądze dla Anny Puczko. Ania pochodzi z Milejczyc, była przyboczną w drużynie harcerskiej „Buki”. Obecnie 30 letnia mama dwójki małych dzieci. Choruje na białaczkę limfatyczną, aktualnie ma trzecią już wznowę choroby mimo przeszczepu. Ania musi zebrać 2 miliony zł, aby podjąć  leczenie poza Polską. Apelujemy o pomoc. Fundacja Znajdź Pomoc i  Harcerze

 

  1. Katechezy przedmałżeńskie tzw. kurs przedmałżeński rozpocznie się 17 listopada w Bielsku Podlaskim w Parafii M.B. z Góry Karmel

 

  1. Parafia M.B. z Góry Karmel z Bielska Podlaskiego organizuje w przyszłym roku w listopadzie pielgrzymkę do Meksyku. W dniach 25.04-05.05 2020 pielgrzymkę do Włoch. Informacje są w kancelarii parafialnej