18 sierpnia 2019 r.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W sobotę rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej i odpustem w naszej parafii, który będziemy obchodzić w dniu Uroczystości, czyli 26 sierpnia w poniedziałek.

 

  1. Dożynki nasze parafialne będą tradycyjnie w I niedzielę września tj. 1 września. Podziękujmy Pana Bogu za tegoroczne plony i dar chleba przynosząc do kościoła wieńce dożynkowe. Dożynki diecezjalne będą w Wyszkach 7 września.

 

  1. W związku z nieszczęściem jakie 11-ego lipca spotkało Państwa Wyszyńskich z Lizy Starej, w niedzielę 25 sierpnia w pobliżu kościoła Parafialnego w Topczewie odbędzie się Festyn Charytatywny na rzecz poszkodowanej rodziny. Podczas imprezy zapewnione zostaną liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych a w godzinach wieczornych odbędą się występy znanych zespołów muzycznych. Ponadto swoje stoiska zaprezentują firmy angażujące się w pomoc poszkodowanym. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na odbudowę domu Państwa Wyszyńskich. Zapraszamy wszystkich parafian oraz gości do wzięcia udziału w festynie

 

  1. W tej chwili mamy zgromadzone ponad połowę opału potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Potrzebne są 4/5 dni pracy przy przygotowaniu zrębki. Zwracam się z prośbą do Radnych Parafialnych by w swych wioskach zorganizowali kilkuosobowe ekipy, szczególnie tam, skąd dotychczas nie było parafian przy pracy. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda prace zaczęlibyśmy od wtorku.