28 lipca 2019 r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla pomoc rodzinie, której spłonął dom. Zebraliśmy sumę 10 tys. zł.

 

  1. Od jutra i w miesiącu sierpniu msze św. w dni powszednie, w naszym kościele będą o godz. 18.00

 

  1. We czwartek z Drohiczyna wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zapraszamy do udziału w niej.  Tych, którzy nie mogą wyruszyć na trasę pielgrzymki zapraszamy, wzorem lat ubiegłych, do Pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Każdego dnia, w czasie pielgrzymki, gromadzić się będziemy o godz. 18.00 na mszy św. a po niej modlić się będziemy przed obliczem Matki Boskiej Topczewskiej. Zachęcamy do modlitwy w kaplicach i domach rodzinnych odmawiając tajemniczkę Różańca św. Ofiarujemy Panu Bogu spełniony jakiś dobry uczynek i składamy ofiarę na potrzeby pielgrzymki. Zapisy do Grupy Srebrnej przyjmujemy w zakrystii.

 

  1. Na terenie naszej parafii gościć będziemy dwie pielgrzymki białostockie.

– 31 lipca, we środę, 33 Białostocka Piesza pielgrzymka będzie mieć przy kościele odpoczynek obiadowy ok.      godz. 11.30 (przewidywana liczba pątników 250 osób). Wcześniej postój tej pielgrzymki będzie w Godziebach.

– 3 sierpnia, w sobotę, Białostocka Rowerowa Pielgrzymka zatrzyma się na odpoczynek i modlitwę różańcową o godz. 15.20 ( liczba pątników ok. 170 osób). Od godz. 14.00 pielgrzymka ta będzie przez pół godziny odpoczywać w Filipach przy kaplicy.

Zwracam się z prośbą do wszystkich parafian, ze wszystkich wiosek o przygotowanie posiłków przy kościele, przy kaplicy w Filipach i Godziebach.

 

  1. W I Piątek miesiąca msza św. będzie tylko jedna w kościele o godz. 18.00. Spowiedź od 17.15 – będzie tylko jeden ksiądz.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie procesja eucharystyczna.

 

  1. Drużyna Harcerska z Topczewa zaprasza dzieci i młodzież, którzy chcą zasmakować harcerskiego życia i świetnie się bawić na tzw, harcerską przygodę w dniach 31.07-03.08. Na stoliku z prasą są karteczki z kontaktem gdzie można się zgłaszać.

 

  1. Po mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc ks. Markowi Siekierko misjonarzowi w Kamerunie.