21 lipca 2019 r.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc w odbudowie spalonego domu rodzinie z Lizy Starej..

 

  1. Jutro msza św. będzie o godz. 18.00 w intencji nauczycieli i absolwentów szkoły w Falkach.

 

  1. We czwartek wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu misjonarzom, konkretnie misjonarzowi z Kamerunu ks. Markowi Siekierko pochodzącemu z naszej diecezji.

 

  1. W piątek wspomnienie Joachima i Anny rodziców Matki Bożej. W tym dniu pamiętajmy o naszych dziadkach i osobach starszych.

 

  1. Zbliża się czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w naszej Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce oraz do pielgrzymowania duchowego.  Na terenie naszej parafii będą swoje odpoczynki miały dwie pielgrzymki białostockie. 31 lipca postój obiadowy będzie pielgrzymki pieszej, a 3 sierpnia zatrzyma się u nas pielgrzymka rowerowa. Już dzisiaj pomyślmy o gościnnym przyjęciu pątników. Zachęcamy mieszkańców wszystkich wiosek do włączenia.

 

  1. Wydział Duszpasterstwa rodzin naszej diecezji organizuje w przyszłą niedzielę Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do Prostyni. Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową.

 

  1. Telewizja Polska Oddział w Białymstoku chce nakręcić program o dr. Julianie Chaimie, zamordowanym przez Niemców w Topczewie. Gdyby ktoś posiadał informacje albo zdjęcia proszą o kontakt za pośrednictwem parafii.