23 czerwca 2019 r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, codziennie po mszy św. o godz. 18.00 są Nieszpory Eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. We czwartek zakończenie Oktawy poświęceniem kwiatów i ziół
  2. Jutro liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana.
  3. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – święto patronalne Straży Honorowej. Msze św. będą w kościele o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post o pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu w lesie przy przygotowaniu zrębki. Deszcz uniemożliwił pracę w piątek, zapraszam w tym tygodniu, jeśli będzie odpowiednia pogada, we wtorek i czwartek
  6. Dzisiaj zarządzeniem ks. Biskupa we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, po każdej Mszy św. należy odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”, które będą stanowić formę ekspiacji za świętokradztwa  popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych, a także za przejawy agresji wobec osób duchownych.