16 czerwca 2019 r

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. We środę 19 czerwca zakończenie Roku szkolnego, zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godz. 9.30 wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Dowóz dzieci będzie o godzinę później niż zwykle.

 

  1. We czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. tylko w kościele o godz. 8.00 i o 11.00 a po niej procesja ulicami Topczewa. Prosimy w liczny udział wszystkich w procesji, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach. Próba dla dziewczynek do sypania kwiatków na procesji będzie we środę o godz. 17.00. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie trasy i tradycyjnych ołtarzyków w tym roku tak,  jak było w latach ubiegłych. W oktawie Bożego Ciała po mszy św. wieczornej będą Nieszpory i procesja eucharystyczna.

 

  1. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Domanowa będzie w sobotę 22 czerwca o godz. 10.00. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie na miejscu o godz. 9.45.

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie obchodzona uroczystość odpustowa w kaplicy w Filipach. Msza św. będzie o godz. 13.00.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę w lesie przy przygotowaniu zrębki panom z Godzieb, Osówki i Ignatek oraz panu Markowi Falkowskiemu z Urzędu Gminy za wypożyczenie rębaka. Zapraszam w tym tygodniu, jeśli będzie odpowiednia pogada, we wtorek i piątek po 5 panów z Bagińskich Nowych i Starych, Pierzchał, Gawin, Trzeszczkowa, Górskich, Kożuszek, Bogusz.