28 kwietnia 2019

II Niedziela Wielkanocna

  1. Rozpoczyna się dzisiaj w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego można w Polsce zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na stoliku za ławkami jest bezpłatny, pierwszy numer gazetki Caritas Diecezji Drohiczyńskiej „Ziarno dobroci”

 

  1. We środę 1 maja wspomnienie św. Józefa robotnika – patrona ludzi pracy. Rozpoczyna się miesiąc maryjny i nasze tradycyjne nabożeństwa majowe. W kościele będą one w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy do odprawiania ich w kaplicach i w wioskach w domach i przy przydrożnych krzyżach.

 

  1. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 9.30 msza św. w intencji Ojczyzny. W tym dniu będzie I Piątek miesiąca. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Nie będzie odwiedzin chorych. Na naszych domach wywieśmy flagi narodowe.

 

  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca po mszy św. o 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci sypiące kwiatki i niosące poduszeczki.

 

  1. Dzisiaj o godz. 14.00 na plebani będzie spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

 

  1. We środę 1 maja o godz. 16.00 spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

 

  1. W sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Zachęcam do modlitwy w intencji wszystkich strażaków, szczególnie z naszej parafii

 

  1. W dniu 1 maja po raz 10 wyruszy Piesza Pielgrzymka ludzi pracy z Łap do Hodyszewa. Informacje są na tablicy ogłoszeń.