14 kwietnia 2019 r

6 NIEDZIELA Wielkiego Postu

Dzisiaj w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicą Szkolną i na cmentarzu grzebalnym. Proszę zabrać ze sobą lampiony.

 

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień.

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie mszy św. porannej. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawować Msze św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 22.00

 

Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. Adoracja rozpocznie się od godz. 9.00.

O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Po liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i Adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

W W. Piątek dorosłych katolików obowiązuje post ścisły tzn. przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

 

Wielka Sobota – Adoracja rozpocznie się od godz. 9.00.

Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godz. 19.00. Rozpocznie się liturgią światła – poświęceniem ognia i nowego paschału. W trakcie nabożeństw nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, z tej racji przynosimy świece osłonięte przed kapaniem wosku. Adoracja przez całą noc do rezurekcji, jeżeli będą chętni.

 

Poświęcenie pokarmów

– w kościele w godz. 9.00, 14.00, 15.00, 16.00.

– w terenie od godz. 10.00 ( dwóch księży)

  1. Olszewo, Olszewek, Olędzkie, Mierzwin (kaplica), Pierzchały, Nowe i Stare Bagińskie, Kożuszki, Koćmiery i Wypychy.
  2. Wólka Zaleska, Zalesie, Sieśki, Liza (kaplica), Łukawica, Ignatki, Osówka, Godzieby, Falki, Zdrojki, Filipy (kaplica)

Prosimy o zgłoszenie numerów domów, w których będzie poświęcenie pokarmów.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00, i w kościele o 12.00, Mierzwin i Filipy – godz. 9.30. Liza – godz. 11.00.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji dla poszczególnych miejscowości jest wywieszony w gablotce i stronie internetowej.

 

Spowiedź będzie w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę po liturgii w czasie adoracji wieczornych.

 

Od jutra msze św. w dni powszedni w naszym kościele będą o godz. 18.00

 

Caritas Diecezjalna wzorem lat ubiegłych rozprowadza czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Można je nabywać w zakrystii w cenie 5 zł.