23 grudnia 2018

4 NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych rodzinach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza z rozdz.2, wspólną modlitwą i podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post od pokarmów mięsnych i nie spożywamy alkoholu. O godz. 12.00 będzie sprawowana Pasterka. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

 

  1. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. w dzień będą w następującym porządku: o godz. 9.30 w kaplicach w Mierzwinie i Filipach, o 11.00 w Lizie i o 12.00 w kościele parafialnym.

 

  1. W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu będzie zbiórka ofiar do puszek na KUL.

 

  1. W piątek w oktawie Bożego Narodzenia na mocy dyspensy ks. Biskupa nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. W piątek również planujemy rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej – kolędy.

 

  1. W czasie Adwentu miało miejsce wiele akcji charytatywnych. Składamy serdeczne Bóg zapłać za włączenie się w nie naszym parafianom i instytucjom.

 

  1. Na stoliku za ławkami są świąteczne numery „Niedzieli” zawierające m.in. kalendarz na przyszły rok, obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, śpiewnik i płyta z kolędami w cenie 10 zł.