2 grudnia 2018

1 NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu czasów i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się też dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Roraty w naszym kościele będą we środy i soboty o godz.17.00. Przynosimy ze sobą lampiony. Rekolekcje Adwentowe będą w dniach 14 – 16 grudnia.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św w kościele o godz. 7.30 i 17.00. W kaplicach: nabożeństwa bez mszy św. w Mierzwinie o godz. 9.00, w Filipach o 10.30 i o 14,30 w Lizie. Z racji spowiedzi rekolekcyjnej w sąsiedniej parafii nie będziemy odwiedzać w tym dniu chorych. Z posługą sakramentalną udamy się w poniedziałek 10 grudnia, prosimy zgłosić również innych chorych.

 

  1. W sobotę święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze s1) w kościele o 9,30 i 17,00 w kaplicach w Mierzwinie i Filipach o godz. 8,00 i w Lizie o godz. 15.00.

 

  1. Tradycyjnie od 25 lat Caritas Polska prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece będzie można nabywać w zakrystii od przyszłej niedzieli w cenie 5, 10 i 15 zł.

 

  1. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do udziału w akcji Świąteczna Paczka. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami gdzie są wypisane imię i wiek dziecka z naszej parafii. Można je wziąć, przygotować paczkę i przynieść do kościoła w czasie rekolekcji. Zostaną one przekazane dzieciom.

 

  1. W miesiącu listopadzie w naszej parafii sakrament chrztu przyjęło dwoje dzieci oraz odbyły się pogrzeby śp. Józefa Piwowarczuka i Teofila Falkowskiego. Wieczny odpoczynek…