Ogłoszenia 29.07.2018

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Jutro o godz. 15.00 wyprowadzenie a później pogrzeb śp. Józefa Piotrowskiego.
  2. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 18.00.
  3. Od przyszłej niedzieli msze św. w niedziele w kaplicy Filipach będą o godz.8.00.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  5. We środę z Drohiczyna wyruszy XXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziały w niej.          Tych, którzy nie mogą wyruszyć na trasę pielgrzymki zapraszamy wzorem lat ubiegłych do Pielgrzymowania        duchowego w tzw. Grupie srebrnej. Każdego dnia w czasie pielgrzymki gromadzić się o godz. 18.00 na mszy św. a po niej modlitwy pielgrzyma duchowego będziemy zanosić przed obliczem naszej Matki Bożej Topczewskiej. Można też modlić się w kaplicach i domach rodzinnych odmawiając tajemniczkę różańca św. przed obrazem lub figurą Matki Bożej. Ofiarujemy spełniony dobrowolny uczynek, oraz składamy jakąś ofiarę na potrzeby pieszej pielgrzymki. Zapisy do Grupy srebrnej przyjmujemy w zakrystii.
  6. We wtorek, 31 lipca przy kościele będzie mieć obiad Białostocka Pielgrzymka Piesza i postój w Godziebach. Spodziewana liczba pątników – ok. 250 osób. 3 sierpnia ok godz. 15.00 godzinny postój będzie mieć Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę w przewidywanej liczbie 200 osób. W naszym kościele będzie modlitwa różańcowa, do której zapraszamy. Wzorem lat ubiegłych, podejmijmy gościnnie poczęstunkiem pątników.
  7. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z I Komunii św.
  8. Miesiąc sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości.
  9. Po mszy św. dzisiaj poświęcenie pojazdów.