Ogłoszenia 01.07.2018

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od dnia dzisiejszego decyzją Księdza Biskupa rozpoczyna swoją pracę duszpasterską w naszej parafii Nowy Ksiądz Proboszcz ks. Zbigniew Bolewski. Życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i aby Ksiądz czuł się u nas dobrze jako Głowa tej parafii i Gospodarz Domu Bożego.                                  
  1. Dziś przeżywamy Pierwszą Niedzielę miesiąca, dlatego też po Sumie odprawimy Nabożeństwo adoracyjne. 
  1. Rozpoczęły się wakacje z tej racji w lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. rano za wyjątkiem Pierwszych Piątków Miesiąca. Również w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 16:00 do godz. 17:15.           
  1. Na czas wakacji pewnym zmianom ulegnie też porządek zajęć duszpasterskich:

            – nie będzie Nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach

            – nie będzie odwiedzin chorych w I Piątki Miesiąca

            Przypominamy natomiast o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczęli obchodzenie I Piątków Miesiąca warto kontynuować, ponieważ każde przerwanie każe nam zaczynać od nowa – taki jest sens obietnicy Pana Jezusa.

  1. W najbliższym tygodniu czeka nas:

            – 3 lipca Święto św. Tomasza Apostoła

            – Pierwszy Czwartek Miesiąca – Msza św. i nabożeństwo o godz. 18:00

            – Pierwszy Piątek Miesiąca – Msze św. i nabożeństwo rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18:00

            – Pierwsza Sobota Miesiąca – Msza św. i Nowenna do Matki Bożej z nabożeństwem o godz. 18:00

 6. W przyszłą niedzielę ofiary, które składamy na tacę będą przeznaczone na cele diecezjalne.

  1. Wójt Gminy Wyszki informuje, że w związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałym w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Wyszki lub na stronie internetowej urzędu.
  2. Statystyki duszpasterskie za miesiąc czerwiec:

          – Sakrament Chrztu św. przyjął Damian Miałkowski

          – Sakramentalny Związek Małżeński zawarli: Hanna Wyszomirska i Bogusław Porzeziński; Agnieszka Mierzwińska i Krzysztof Młodzianowski; Martyna Olendzka i Łukasz Malinowski

          – Odeszli do Pana, śp.: Miłosz Rogowski; Maria Barbara Januszko; Władysława Greń; Wieczny odpoczynek…