Ogłoszenia 24.06.2018

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Odpust w Kaplicy w Filipach. Po Mszy św. w procesji udamy się do pobliskiego stawu, gdzie odbędzie się obrzęd poświęcenia wody.                                  
  2. 29 czerwca w piątek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła, jest to szczególny dzień modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. będą sprawowane w następującym porządku: Kościół godz. 9:30 i 18:00; Kaplice: w Filipach i Lizie o godz. 11:00, w Mierzwinie o godz. 12:30. Tego dnia nie obowiązuje nas post.

      3. 30 czerwca w sobotę odprawimy ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe w tym roku, serdecznie zapraszam do korzystania z tej łaski uczestnictwa w modlitwie w Kościele, przy kapliczkach w swoich miejscowościach, czy w domach. 

  1. 27 czerwca w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.          
  1. 28 czerwca w czwartek wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika.
  1. Rozpoczynamy okres wakacji, wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech w tym czasie wolnym znajdzie się też miejsce dla Pana Boga. W przyszłą niedzielę podamy porządek liturgiczny w parafii na czas wakacji. 
  1. Od przyszłej niedzieli nasza parafia będzie miała nowego Księdza Proboszcza, ks. Zbigniewa Bolewskiego, 19 czerwca został On przez Księdza Biskupa powołany na Proboszcza do Parafii Topczewo.
  1. Dziękuję za pomoc w dniu dzisiejszym w naszej parafii ks. Michałowi Sawickiemu i za poprowadzenie Uroczystości Odpustu ks. Dariuszowi Kucharkowi.