Ogłoszenia 17.06.2018

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś 17 czerwca przeżywamy Uroczystość Patrona Szkoły Podstawowej w Topczewie, ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego, połączoną z Festynem Rodzinnym. Na dzieci i młodzież wspólnie z rodzicami czeka wiele atrakcji, zachęcamy do uczestnictwa. Ta Uroczystość to również bardzo dobra okazja żeby podziękować za współpracę i życzliwość oraz pochwalić za sukcesy szkolne, które bardzo często sięgają rangi wojewódzkiej a nawet ogólnopolskiej.                                  
  1. 24 czerwca w przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Odpust w kaplicy w Filipach o godz. 12:00 rozpocznie się Msza św. w int. Parafian. Po Mszy św., zgodnie z tradycją, odbędzie się poświęcenie wody w pobliskim stawie. Zachęcamy także, aby dziewczęta (panny, wdowy), przygotowały wianki – odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy wianek. 
  1. 23 czerwca w najbliższą sobotę o godz. 8:00 Dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Sanktuarium w Sokółce.           
  1. 20 czerwca obchodzimy w Kościele w Polsce „Dzień Uchodźcy”.
  1. 21 czerwca Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi Zakonnika. 
  2.  23 czerwca przypada Dzień Ojca – modlimy się w intencji Ojców. 
  1. Dziękuję ks. Sylwestrowi Grzeszczukowi oraz ks. Mieczysławowi Baranowskiemu za pomoc w naszej parafii w dniu dzisiejszym.

8.Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

– Kamil Górski, kawaler, zam. w Łapach, par. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach i Elwira Ryszt, panna, zam. w Zalesiu, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.