Ogłoszenia 10.06.2018

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przypada 19 Rocznica Wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie i przeżywamy Dzień Podlasia. Mamy w naszym Kościele Relikwie św. Jana Pawła II, po błogosławieństwie będziemy mogli je ucałować.  
  1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach eucharystycznych biorąc udział w tzw. Oktawie Bożego Ciała, a szczególnie: ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście procesyjnej i wszystkim uczestnikom liturgii. 
  1. 16 czerwca w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w Sanktuarium MB Zbawiciela w Domanowie odbędzie się dekanalna pielgrzymka Dzieci pierwszokomunijnych. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd.           
  2. 17 czerwca w przyszłą niedzielę – Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Topczewie, ks. Jakuba Franciszka Falkowskiego, połączony z Festynem Rodzinnym. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00. W związku z tym ulegnie zmianie porządek nabożeństw: Msze św. w Kościele zostaną odprawione o godz. 9:30 i 11:00, w Filipach i w Mierzwinie o godz. 8:00, a w Lizie o godz. 12:30.
  3. Zbliża się czas wakacji i warto pomyśleć o formie wypoczynku szczególnie docierają do nas propozycje dla dzieci i młodzieży – możliwość wyjazdu na kolonie z CARITAS czy KSM a także jak co roku a w tym po raz XXVIII wyruszy Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę (1-15 sierpnia). Zapraszam do zapoznania się z tematami na tablicy ogłoszeń i stronach internetowych. 
  1.  11 czerwca Wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  1. 12 czerwca Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Antoniego Nowowiejskiego, biskupa i Towarzyszy
  1. 13 czerwca Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła – jest to Dzień Imienin J. E. Ks. Bpa Seniora Antoniego Dydycza, polecajmy Jego osobę Panu Bogu w naszych modlitwach. 
  1. Dziękuję ks. Prał. Wikariuszowi Generalnemu i Kanclerzowi Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie za pomoc w naszej parafii w dniu dzisiejszym, Bóg zapłać.

10.Statystyki duszpasterskie z miesiąca maja:

– zakończyliśmy Nabożeństwa Poświęcenia Pól – dziękuję za przygotowanie ołtarzy, za obecność, udział w procesji i modlitwę oraz złożone ofiary

– Sakramentalny Związek Małżeński zawarli Państwo: Adam i Monika Piwowarczuk; Małgorzata Zdrojkowska                 i Tomasz Topczewski; Emilia Górska i Tomasz Świder.

 – dwadzieścioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej

 – naszą parafię opuścił śp. Tadeusz Pierzchało z Kożuszek – Wieczny odpoczynek…