Ogłoszenia 29.04.2018

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. 1 maja, we wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych. 
 1. Również, 1 maja, we wtorek, rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.           
 1. 2 maja, we środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 
 1. Także, 2 maja, we środę – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.
 1. 3 maja, we czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
 1. Również, 3 maja, we czwartek – Święto Konstytucji Trzeciego Maja. 
 1. 7. Także, 3 maja pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po sumie – nabożeństwo majowe w intencji powołań. 
 1. 4 maja, w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę. 
 1. Również, 4 maja – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające.

Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną. 

 1. Na mocy dyspensy Episkopatu Polski w piątek nie ma postu. 
 1. 5 maja – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne, a przed Mszą św. o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim wizerunku z litanią loretańską. 
 1. 6 maja – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe. 
 1. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, 6 maja, na tacę, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.
 2. W nawiązaniu do Listu Księdza Biskupa zachęcamy do udziału w uroczystościach w Prostyni, 27 maja. Organizowany jest wspólny wyjazd. Od dzisiaj mogą zgłaszać się chętni. 
 1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

           –Marcin Bogusz, kawaler, zam. w Boguszach, par. tut. i Milena Łapińska, panna, zam. w par. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem – zapowiedź druga;

            –Bogusław Porzeziński, kawaler, zam. w Popławach, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku i Hanna Wyszomirska, wdowa, zam. w Godziebach, par. tut. – zapowiedź pierwsza.

             Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.