Ogłoszenia 22.04.2018

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

  1. Dzisiaj, pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, rozpoczyna się 55.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  1. 23 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Również, 23 kwietnia, w poniedziałek o godz. 18.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. 
  1. 25 kwietnia, we środę – święto św. Marka, Ewangelisty. 
  1. 29 kwietnia, w przyszłą niedzielę – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. 
  1. 1 maja, o godz. 8.00 z kościoła pw. Świętego Krzyża w Łapach wyruszy Piesza Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Na zakończenie pielgrzymki w hodyszewskim sanktuarium, za pośrednictwem św. Józefa Rzemieślnika, podczas Mszy św. o godz. 15.00 pątnicy będą dziękować za wykonywaną pracę, a także prosić o nią w imieniu bezrobotnych. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń. 
  1. W zakrystii można nabyć płytę Scholi Topczewo. Płyta zawiera trzynaście, pięknie nagranych, utworów o tematyce religijnej. Kosztuje – 20 zł. 
  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Adam Piwowarczuk i Monika Piwowarczuk, oboje stanu wolnego, zam. z Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź druga;

            –Tomasz Topczewski, kawaler, zam. w Pietkowie, par. Św. Anny w Pietkowie i Małgorzata Zdrojkowska, panna, zam. w Koćmierach, par. tut. – zapowiedź druga;

            –Tomasz Świder, kawaler, zam. w Krakowie, par. Św. Szczepana w Krakowie i Emilia Górska, panna, zam. w Zalesiu, par. tut. – zapowiedź druga;

            –Marcin Bogusz, kawaler, zam. w Boguszach, par. tut. i Milena Łapińska, panna, zam. w par. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem – zapowiedź pierwsza.

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.