Ogłoszenia 01.04.2018 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1 KWIETNIA 2018

 

  1. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

            Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet  Lubelski.                                   

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej.

            Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post. 

  1. 5 kwietnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań. 
  1. 6 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające.

            Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.              

  1. 7 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne, a przed Mszą św. wieczorną – Nowenna do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim Wizerunku z litanią loretańską. 
  1. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia, 2 Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 74.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne. 
  1. Składam (Ks. Proboszcz składa) bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

             – ks. Sylwestrowi – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską,

            – Paniom Alfredzie Zawadzkiej, Elżbiecie Wyłuckiej i Panu Adamowi Boguszewskiemu z Topczewa oraz Państwu Annie i Romanowi Wierniewskim z Kamiennego Dworu – za przygotowanie dekoracji i wystroju kościoła,

            – Pani Organistce,

            – Chórowi parafialnemu,

            –Scholi parafialnej,

            – Kantorkom,

            – Zespołowi muzycznemu,

            – Lektorom,

            – Służbie Liturgicznej,

            – Strażakom,

            – Młodzieży z KSM,

            – Harcerkom i Harcerzom,

            – Bieli procesyjnej,

                        Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!

            W sposób szczególny, dziękuję tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego sakramentu.

            Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękuję za piękną postawę modlitewną.

            Życzę, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem. 

  1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców z poszczególnych miejscowości znajduje się na tablicy ogłoszeń 
  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Paweł Zarzecki i Bogumiła Zarzecka zd. Kiszko, oboje stanu wolnego, zam. w Glinniku, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku – zapowiedź druga.

             Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.