Ogłoszenia 25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

  1. 28 marca, we środę po Mszy św. wieczornej, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Topczewa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym nabożeństwie i prosimy o zabranie ze sobą lampionów. 
  1. 29 marca – WIELKI CZWARTEK.

            Nie będzie Mszy św. porannej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”. Adoracja – do godz. 22.00.

  1. 30 marca – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

            Adoracja – od godz. 8.00.

            Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00. Centralnym punktem liturgii będzie adoracja krzyża. Ofiary składane na tacę podczas adoracji, będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja – do godz. 22.00.

            W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

            Od godz. 10.00 będziemy odwiedzali chorych z posługą duszpasterską. Prosimy, aby do czwartku zgłaszać osoby spoza grupy pierwszopiątkowych, które chcą przed świętami przyjąć sakramenty św.

            Z racji Wielkiego Piątku, kiedy to w sposób szczególny adorujemy krzyż, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych. 

  1. 31 marca – WIELKA SOBOTA.

            Adoracja – od godz. 8.00.

            Wigilia Paschalna – o godz. 19.00. W trakcie nabożeństwa nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Z tej racji na liturgię przynosimy świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku).

Poświęcenie pokarmów:

            -w kościele – o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00;

            -w terenie: Olszewo – godz. 9.00, Olszewek – 9.15, Olędzkie – 9.30, Mierzwin Duży i Mały – 9.45, Pierzchały – 10.00, Nowe i Stare Bagińskie – 10.15, Kożuszki – 10.30, Koćmiery i Wypychy – 10.45, Falki i Zdrojki – 11.00, Filipy – 11.15, Godzieby – 11.30, Osówka – 11.45, Ignatki – 12.00,  Łukawica – 12.30, Liza Stara – 12.45, Zalesie – 13.00, Wólka Zaleska – 13.15, Sieśki – 13.30.

            Adoracja po zakończeniu Wigilii Paschalnej – przez całą noc.             

  1. 1 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

            Msza św. rezurekcyjna – o godz. 6.00.

            Pozostałe Msze św.: Mierzwin – o godz. 9.30, Filipy i Liza – o godz. 11.00, kościół – o  godz. 12.30.

  1. Gorąco zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorują mieszkańcy poszczególnych miejscowości, według ustalonego porządku. Plan adoracji zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.           
  1. W czasie Triduum Paschalnego księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Grafik dyżurów również będzie znajdował się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.
  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Paweł Zarzecki i Bogumiła Zarzecka zd. Kiszko, oboje stanu wolnego, zam. w Glinniku, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku – zapowiedź pierwsza.

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.