Ogłoszenia 18.03.2018 r.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. 19 marca, w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W tym dniu modlimy się w intencji mężczyzn. 
  1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w nocy z 23/24 marca do indywidualnego przeżycia misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Będzie to można uczynić uczestnicząc w V Drohiczyńskiej Nocnej Drodze Krzyżowej z Brańska do Topczewa. Do udziału zaproszeni są wszyscy mężczyźni, który pragną w ciemności i wyciszeniu przeżyć spotkanie z Ukrzyżowanym Chrystusem – Panem dnia i nocy. Będzie to dobry czas, aby nauczyć się powierzać Jezusowi wszelkie trudy, niedogodności oraz cierpienia. Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą św. o godz. 21.00 w Brańsku. Szczegółowe informacje zostały podane na plakacie znajdującym się na tablicy ogłoszeń. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  2. 24 marca, w sobotę – dzień wspomnienia Misjonarzy Męczenników.
  1. Również, 24 marca, w sobotę – Narodowy Dzień Życia. Zachęcamy do modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  1. W nocy, z soboty na niedzielę, z 24 na 25 marca, przechodzimy na czas letni. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św. 
  1. W przyszłą niedzielę, 25 marca – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 9.30. W czasie innych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm.

            Po Mszy św. o godz. 9.30, odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę, do udziału w którym, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci i młodzież.

            Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.