Ogłoszenia 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTEGO 2018

  1. Dzisiaj, pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”, obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.
  1. 1 marca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
  1. W dniach 2 – 4 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

           

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

TOPCZEWO, 2 – 4 MARCA 2018 r.

 

2 MARCA, PIĄTEK

 

9.30     –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

(z udziałem dzieci, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Topczewie)

11.30   -FILIPY: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

14.00   -LIZA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

16.00   –MIERZWIN: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

17.00   –KOŚCIÓŁ: DROGA KRZYŻOWA

18.00   –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

 3 MARCA, SOBOTA

 

9.30     –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

11.30   –FILIPY: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

15.00   -LIZA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

18.00   –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

19.00   -PROJEKCJA FILMU „BEZCENNY DAR”

 

4 MARCA, NIEDZIELA

8.00     –MIERZWIN: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

9.30     –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

11.00   –FILIPY: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

12.30   –KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

15.00   –LIZA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

SAKRAMENT POJEDNANIA – PIĄTEK I SOBOTA

 Rekolekcjom przewodniczy Ks. kan. dr JAROSŁAW RZYMSKI, Notariusz Kurii Diecezjalnej i Profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie

         Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

         Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

           1 marca, we czwartek, rozpoczną się rekolekcje szkolne, które potrwają do piątku. Przez pierwsze dwa dni, dzieci będą miały swój własny program, a w sobotę i w niedzielę – uczestniczą w rekolekcjach parafialnych.

            Również, w związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 14 lutego do 27 maja). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych.

            Zwracamy się także z prośbą, aby osoby słabo słyszące przystępowały do spowiedzi w zakrystii.

            4 marca, w przyszłą niedzielę, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w parafii Wyszki. Są one połączone z rekolekcjami szkolnymi. Przypominamy, że dzieci i młodzież z naszej parafii uczący się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach, mają obowiązek w nich uczestniczyć.

  1. 2 marca, to także, pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. – według programu rekolekcji. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo wynagradzające.

            Tradycyjnie, księża będą też odwiedzali chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz rozpocznie odwiedziny chorych o godz. 11.00, a Ks. Wikariusz – o godz. 14.00.

    5. 3 marca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – według programu rekolekcji. Przed Mszą św. o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim Wizerunku z Litanią loretańską.

   6. 4 marca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z Gorzkimi Żalami.

  1. W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2018 oraz z uwagi na to, iż od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podlaski Oddział Regionalny zaprasza wszystkich rolników na szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2018 ze szczególnym uwzględnieniem nowej aplikacji do elektronicznego wypełniania i składania wniosków eWniosekPlus.

            Szkolenie dla mieszkańców Gminy Wyszki odbędzie się 9 marca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu.

            Terminy szkoleń w innych gminach Powiatu Bielskiego można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej ARiMR.