Ogłoszenia 18.02.2018

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. 22 lutego, we czwartek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojca św. Franciszka.
  2. 25 lutego, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia działalności misyjnej Kościoła.
  3. Informujemy, że podczas Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę, 31 marca, odbędzie się uroczysta liturgia chrzcielna. Prosimy, aby w najbliższym czasie zgłaszać kandydatów do chrztu św.
  4. Jak co roku, organizowana jest zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy, aby tą sprawą, tradycyjnie, zajęli się członkowie Kół Żywego Różańca z poszczególnych miejscowości.
  5. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Mariusz Kosowski, kawaler, zam. w Filipach, par. tut. i Urszula Filipczuk, panna, zam. w Białymstoku, par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku – zapowiedź druga.

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.