Ogłoszenia 28.01.2018

  1. Decyzją Księdza Biskupa, Ks. Tomasz Przewoźny został zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Topczewo i jednocześnie mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Tomaszowi za kilkumiesięczną posługę duszpasterską w naszej parafii, za dobrą współpracę i życzę Bożego błogosławieństwa, owocnej pracy na rzecz młodzieży i wiele satysfakcji w nowej roli. Jednocześnie, nowym wikariuszem Parafii Topczewo został mianowany Ks. Sylwester Falkowski.
  2. Od 29 stycznia, czyli od poniedziałku, Msze św. w dni powszednie, będą odprawiane rano, o godz. 7.00 i wieczorem – o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.15.
  3. 31 stycznia, we środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  4. 1 lutego – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
  5. 2 lutego, w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej.  Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 w kościele. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Świece można nabyć w zakrystii, w cenie 5 zł za parę. Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego w tym dniu nie obowiązuje post. 2 lutego, to także pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo wynagradzające. Z racji na brak możliwości spowiedzi w święto Matki Boskiej Gromnicznej w kaplicy w Filipach i w Lizie, spowiedź w tych miejscach odbędzie się, odpowiednio: w Filipach – we środę, 31 stycznia, o godz. 19.00, a w Lizie – we czwartek, 1 lutego, również o godz. 19.00. Natomiast do kaplicy w Mierzwinie, 2 lutego na godz. 12.30 przyjedzie dwóch księży, z czego jeden odprawi Mszę św., a drugi będzie spowiadał i odwiedzi chorych w Olędzkich. Pozostałych chorych będziemy odwiedzali z posługą sakramentalną od godz. 14.00.
  6. Również, 2 lutego, w piątek – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.
  7. 3 lutego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne, a przed Mszą św. wieczorną – Nowenna do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim Wizerunku z litanią loretańską. 3 lutego, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po Mszach św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jest to także, dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.
  8. 4 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
  9. Także, na 4 lutego zapowiadane było spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, ale w związku ze zmianą wikariusza w parafii, spotkanie to odbędzie się w następną niedzielę, czyli 11 lutego.
  10. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Szczepan Mierzwiński, kawaler, zam. w Filipach, par. tut. i Anna Zgierun, panna, zam. w Szepietowie Wawrzyńcach, par. Św. Anny w Dąbrówce Kościelnej – zapowiedź druga.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.