Ogłoszenia 21.01.2018

 1. W sobotę, 20 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół i na kolędę.
 2. Msze św. w dni powszednie, w najbliższym tygodniu, będą odprawiane tylko wieczorem, o godz. 18.00, za wyjątkiem środy, 24 stycznia, kiedy to Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie czynna tylko wieczorem, w godz. 16.00 – 17.15.
 3. 24 stycznia, we środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 4. 25 stycznia, we czwartek, w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. 26 stycznia, w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 6. Również, 26 stycznia, w piątek, pod hasłem: „Chrześcijanie i Muzułmanie: troska o wspólny dom”, będziemy obchodzili XVIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji owocnego dialogu i pojednania chrześcijańsko – muzułmańskiego, szczególnie w kontekście napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz zamachów terrorystycznych.
 7. W dniach 26 – 28 stycznia br., pod hasłem: „Zostań klerykiem na weekend”, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla uczniów szkól średnich i starszych. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich! Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na plebanii lub znaleźć je na stronie internetowej naszej diecezji.
 8. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:                
  Bartosz Perkowski, kawaler, zam. w Łapach, par. Św. Piotra i Pawła w Łapach i Aneta Woźniak, panna, zam. w Moskwinie, par. tut. – zapowiedź druga;
  Szczepan Mierzwiński, kawaler, zam. w Filipach, par. tut. i Anna Zgierun, panna, zam. w Szepietowie Wawrzyńcach, par. Św. Anny w Dąbrówce Kościelnej – zapowiedź pierwsza.
  Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.