Ogłoszenia 31.12.2017

  1. 1 stycznia, w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny. Również, 1 stycznia, pod hasłem: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”, będziemy obchodzili 51.Światowy Dzień Pokoju.
  2. 2 stycznia, we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  3. 4 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
  4. 5 stycznia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 – księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
  5. 6 stycznia, w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. W uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz pierwszy, ulicami Brańska przejdzie orszak Trzech Króli. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w miejscowym kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy, szczególnie rodziców z małymi dziećmi, do udziału w tej uroczystości. 6 stycznia, to także pierwsza sobota miesiąca. Po sumie – Nowenna do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim Wizerunku, z Litanią Loretańską.
  6. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych. W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły. 7 stycznia, to także – pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.
  7. Wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda, rozpocznie się w naszej parafii 8 stycznia.
  8. Zbliża się kolejny kwartał prenumeraty tygodnika „Niedziela”. W tej sytuacji prosimy czytelników o dokonywanie wpłat na następny okres. Koszt prenumeraty kwartalnej wynosi 60 zł. Jednocześnie chcemy uporządkować sprawy czytelnictwa „Niedzieli”. Prosimy, aby osoby, które chcą zrezygnować z prenumeraty, jasno to określiły. Zachęcamy też innych do lektury, która może stać się bardzo ważnym elementem formacji religijnej.