Ogłoszenia 24.12.2017

  1. Dzisiaj – Wigilia Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do zabrania do swoich domów Betlejemskiego Światła Pokoju. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00. Przed Pasterką, o godz. 23.30, rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.

  1. Jutro – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 9.30 – w Mierzwinie, o godz. 11.00 – w Filipach i w Lizie, o godz. 12.30 – w kościele. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 w kościele. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy, więc do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.
  2. 26 grudnia, we wtorek – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. 27 grudnia, we środę – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.
  4. 28 grudnia, we czwartek – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.
  5. 29 grudnia, w piątek, na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego, nie obowiązuje post.
  6. 31 grudnia, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie zakończenie roku cywilnego. Po sumie – nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję „ŚWIĄTECZNA PACZKA”. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Pauliny Wiśniewskiej zd. Olędzka, pochodzącej z Mierzwina Małego i Fundacji „Dzielni i Odważni” za przygotowanie kilkunastu paczek. Prezenty otrzymało ponad 60 dzieci z naszej parafii. Dziękujemy również tym, którzy uczestniczyli w akcji Caritas „Od serca”. Z tej akcji ok. 40 paczek trafiło do ubogich rodzin w naszej parafii, a 25 pozostałych – do centrali Caritas w Drohiczynie.
  8. Serdecznie dziękujemy anonimowemu Ofiarodawcy z Topczewa za dar w postaci choinek do kościoła. Dziękujemy także Pani Alfredzie Zawadzkiej, Pani Elżbiecie Wyłuckiej, Panu Arkadiuszowi Karpiesiukowi i Panu Adamowi Boguszewskiemu – wszyscy z Topczewa, Państwu Annie i Romanowi Wierniewskim z Kamiennego Dworu, Młodzieży z KSM, Ministrantom oraz Ks. Tomaszowi – za  udekorowanie kościoła.