Ogłoszenia 17.12.2017

  1. Dzisiaj – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  2. Również dzisiaj, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  3. 22 grudnia, w piątek, od godz. 11.00, będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną. Odwiedziny nie dotyczą osób, które przyjmują Komunię św. w I piątki miesiąca. Prosimy, aby do czwartku zgłaszać chętnych.
  4. 23 grudnia, w sobotę o godz. 18.00, zostanie odprawiona ostatnia Msza św. roratnia w czasie tegorocznego Adwentu i rozstrzygnięty konkurs, dla dzieci, na najładniejszy lampion.
  5. 24 grudnia, w niedzielę – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Podobnie jak w latach poprzednich, tak również w tym  roku, chcemy podtrzymać zwyczaj zabierania do domów światła z Betlejem. Od kilkunastu lat polscy harcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju, ogniem, który co roku zapalany jest w Grocie Narodzenia Pańskiego, a następnie wędruje do wielu krajów Europy i świata. Przybędzie ono także do Topczewa. Betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać po każdej Mszy św., także w kaplicach. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00. Przed Pasterką, o godz. 23.30, rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.
  6. Pani Organistka zakończyła roznoszenie opłatków. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji, które stanowią część jej uposażenia. Jeżeli ktoś, z różnych powodów, nie otrzymał opłatka, może w najbliższym czasie zgłosić się w tej sprawie do Pani Organistki lub do zakrystii, czy też na plebanię. 25 grudnia, na Boże Narodzenie, o godz. 12.30, zostanie odprawiona Msza św., zamówiona przez Panią Organistkę, w intencji wszystkich ofiarodawców.
  7. Zachęcamy, dzieci i młodzież do udziału w feriach zimowych organizowanych przez Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O szczegółach można dowiedzieć się na plebanii.
  8. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka. Przygotowane paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do czwartku, 21 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.