Ogłoszenia 10.12.2017

 1. Dzisiaj, po Mszach św. – zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. 13 grudnia, we środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 3. Również, 13 grudnia, we środę – 36 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego i całego systemu komunistycznego.
 4. 13, 15 i 16 grudnia, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 5. 14 grudnia, we czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W dniach 15 – 17 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji poniżej. Spowiedź – piątek i sobota. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 8. Także, w przyszłą niedzielę, 17 grudnia o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców
 9. Jeszcze raz informujemy, że pod hasłem: „Miłosierdzie jest jedno”, trwa XXIV Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Przy tej okazji w zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tejże akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2018 r.
 10. Zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. W pierwszy dzień rekolekcji przy ołtarzu św. Antoniego pojawi się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka. Przygotowane paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do czwartku, 21 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
 11. W zakrystii można nabyć karty pocztowe świąteczne – cena 2zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność KSM w Topczewie.

 

PROGRAM

REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

TOPCZEWO, 15 – 17 GRUDNIA 2017 r

 

15 GRUDNIA, PIĄTE

9.30     – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

15.00   – MIERZWIN: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

18.00   – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUK

 

16 GRUDNIA, SOBOTA

 

9.30     – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

11.30   – FILIPY: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

15.00   – LIZA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

18.00   – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

 

17 GRUDNIA, NIEDZIELA

 

8.00     – MIERZWIN: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

9.30     – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

11.00   – FILIPY: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

12.30   – KOŚCIÓŁ: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

15.00   – LIZA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ

 

 

SAKRAMENT POJEDNANIA – PIĄTEK I SOBOTA

 

Rekolekcje prowadzi Ks. dr DARIUSZ KUCHAREK,

Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie