Ogłoszenia 03.12.2017

  1. Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje. „Roraty” będą odprawiane tradycyjnie, w każdą środę, rano o godz. 7.00 i w sobotę, wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny, do udziału w sobotnich „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 15 -17 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie i wykładowca biblistyki. Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to pierwsza część dwuletniego programu duszpasterskiego, poświęconemu sakramentowi bierzmowania, którego mottem są słowa: „Duch, który umacnia miłość”.
  2. 7 grudnia, we czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Również, 7 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
  4. 8 grudnia, w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.
  5. 10 grudnia, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 18.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. Pod hasłem: „Miłosierdzie jest jedno”, rozpoczyna się XXIV Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Przy tej okazji w zakrystii można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tejże akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2018 r. Świece duże są po 15 zł, średnie – po 10 zł i małe – po 5 zł.
  7. Bóg zapłać za dary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Zebranych zostało 180 worków zboża, ziemniaków i warzyw. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy zorganizowali zbiórkę w poszczególnych miejscowościach. Dziękujemy także za ofiary na tacę z 1 listopada na rzecz WSD. Zebrane zostało 5721,74 zł i 1 USD.
  8. Zmarli w miesiącu listopadzie:

Irena Twarowska z Godzieb, 66 lat;

Regina Mierzwińska z Mierzwina Małego, 89 lat.

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świe­ci na wieki!

  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Wiktorzuk, kawaler, zam. w Wólce Pietkowskiej, par. tut. i Ewa Uszyńska, panna, zam. w Dąbrowie Tworkach, par. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Wielkiej – zapowiedź druga.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

  1. KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ…