Ogłoszenia 05.11.2017

  1. 9 listopada, we czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. 10 listopada, w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. 11 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  4. Również, 11 listopada, w sobotę – Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. – o godz. 9.30 i o godz. 12.30. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.
  5. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywali 9.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym rejonie świata.
  6. Także, 12 listopada, w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  7. 13 listopada, w poniedziałek, odbędzie się trzecia i ostatnia część wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadzi J. E. Ksiądz Biskup prof. Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński. Wcześniej Ksiądz Biskup wizytował naszą parafię w Wielką Sobotę, 15 kwietnia, kiedy to poświęcił pokarmy na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00 i w kaplicach. Druga część wizytacji miała miejsce w czasie diecezjalnych obchodów 300.lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia.

Program wizytacji 13 listopada będzie następujący:

– godz. 10.00 – spotkanie w Szkole Podstawowej w Topczewie;

– godz. 12.00 – spotkanie w zakładzie produkującym elementy do zniczy w Falkach;

– godz. 15.00 – spotkanie z Radą Parafialną;

– godz. 16.00 – modlitwy za zmarłych na cmentarzu parafialnym;

– godz. 17.00 – Msza św. na zakończenie wizytacji z udziałem grup parafialnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w wizytacji, a szczególnie do modlitwy za zmarłych na cmentarzu i w Mszy św. na zakończenie wizytacji.

  1. Chrzest św., 8 października, przyjęła Julia Mierzwińska z Górskich, córka Mirosława i Agnieszki.
  2. Zmarli w miesiącu październiku:

-23 października: Krzysztof Onopa z Łap (pochodzący z Trzeszczkowa), 79 lat;

-29 października: Antonina Aniela Karpiesiuk z Topczewa, dziecko pięciomiesięczne.

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świe­ci!