Ogłoszenia 29.10.2017

  1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Bagińskich, Bogusz, Górskich i Trzeszczkowa za sprzątanie cmentarza.
  2. 1 listopada, we środę – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – o godz. 8.00 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się w procesji na cmentarz parafialny, aby modlić się w intencji naszych bliskich zmarłych. Już teraz prosimy o zachowanie porządku. Szczególnie apelujemy do kierowców, aby stosowali się do poleceń strażaków. Przygotowany będzie duży parking na nowym cmentarzu i tam głównie należy się kierować. Tych, którzy zaparkują swoje pojazdy na czas Mszy św. o godz. 11.00 przy kościele, prosimy, aby je tam pozostawili. Osoby, które chcą, abyśmy pobłogosławili nowe pomniki, proszone są o podejście do księży po zakończeniu procesji.
  3. Ofiary, które 1 listopada zostaną złożone na tacę, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.
  4. 2 listopada, we czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. – o godz. 9.30 i o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 9.30 – procesja na cmentarz i modlitwy w intencji zmarłych.
  5. Również, 2 listopada – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 12.30 – nabożeństwo w intencji powo­łań.
  6. W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada będziemy zbierać się wspólnie na cmentarzu parafialnym, aby modlić się w intencji naszych zmarłych. Porządek spotkań będzie następujący: 1 listopada – po Mszy św. o godz. 11.00, 2 listopada – po Mszy św. o godz. 9.30, 3 i 4 listopada – po Mszy św. o godz. 18.00, 5 listopada – po Mszy św. o godz. 12.30 oraz 6 – 8 listopada – po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

-odpust zupełny w dniach 1 – 8 listopada,

-odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

  1. 3 listopada – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. o godz. 7.00 i w kaplicach – nabo­żeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
  2. 4 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  3. Także, 4 listopada – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne.