Ogłoszenia 1.10.2017

 1. Dzisiaj, w Łukawicy odbędą się obchody 154.rocznicy pacyfikacji wsi i wypędzenia mieszkańców na Sybir. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. płk. Bogdana Radziszewskiego z Warszawy. Z racji uroczystości w Łukawicy nie będzie Mszy św. w kaplicy, w Lizie Starej i sumy w kościele. Zapraszamy wszystkich parafian do oddania hołdu naszym bohaterom i męczennikom.
 2. 2 października, w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 3. 4 października, we środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 4. 5 października, we czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 5. Również, 5 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo, a po Mszy św. o godz. 18.00 – różaniec w intencji powo­łań.
 6. 6 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabo­żeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
 7. 7 października, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 8. Także, 7 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
 9. Jeszcze raz informujemy, że 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. W ok. 300 kościołach stacyjnych leżących wzdłuż granicy Polski spotkają się miłośnicy różańca, aby modlić się o ratunek dla Polski i świata. Dekanat Brański gromadzi się w Kleszczelach. Organizowany jest wyjazd na powyższe spotkanie. Zapisy przyjmowane są do 4 października. Informacje dla osób, które zapisały się na wyjazd… „Pro memoria…”.
 10. 8 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” będziemy obchodzili Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 11. Również, w przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy gościli w naszej parafii Ks. Ireneusza Izdebskiego, kapłana Diecezji Drohiczyńskiej, pracującego w Soczi w Federacji Rosyjskiej, który opowie nam o swojej niełatwej posłudze duszpasterskiej. Ofiary składane, w tym dniu na tacę, przeznaczone będą dla Księdza Gościa.
 12. Także, 8 października, w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 24 września, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4794,10 zł i tak: w kościele – 3718,10 zł, w Filipach – 429 zł, w Mierzwinie – 398 zł i w Lizie – 249 zł. Jednocześnie, informujemy, że 18 września została wpłacona kolejna rata w wysokości 11024,10 zł.
 14. Sakrament chrztu św., 3 września, przyjęła Lena Pietraszko z Guilford w Anglii, córka Przemysława i Joanny.
 15. Sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zawarli:

– 1 września: Radosław Halicki z Białegostoku i Agnieszka Wiśniewolska z Lizy Starej;

– 22 września: Wojciech Kostro z Kostrów Litwa i Urszula Budzisz z Lizy Starej;

– 29 września: Piotr Hryszko ze Słomianki i Anna Falkowska z Wólki Pietkowskiej;

– 30 września: Artur Oleszczuk z Lizy Starej i Emilia Szymborska z Łukawicy.

 1. 15 września, zmarł Stanisław Sawoniuk ze Zdrojek. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj mu świe­ci!
 2. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Marcin Popławski, kawaler, zam. w Topczewie, par. tut. i Izabela Brzozowska, panna, zam. w Łapach, par. Św. Piotra i Pawła w Łapach – zapowiedź druga;

Damian Sakowicz, kawaler, zam. w Wólce Zaleskiej, par tut. i Justyna Katarzyna Dobrogowska, panna zam. w Sierakowiźnie, par. Wniebowzięcia NMP w Łubinie Kościelnym – zapowiedź pierwsza.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.