Ogłoszenia 24.09.2017

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecajmy Bogu tę ważną intencję w naszych modlitwach.
 2. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej od­bywa się w czasie systematycznej katechizacji szkolnej i parafialnej. Wiąże się to z obecnością na nabożeństwach w ciągu roku (modlitwa, poświęcenie i wręczenie pamiątek pierwszokomunijnych):
  • wrzesień – spotkanie organizacyjne;
  • październik – nabożeństwo różańcowe; poświęcenie różań­ców 1.10.2017;
  • listopad – nabożeństwo za zmarłych 12.11.2017;
  • grudzień – udział w rekolekcjach adwentowych; roraty; poświęce­nie książeczek do modlitwy 17.12.2017 (ostatni dzień rekolekcji);
  • luty – nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem świec; Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale 4.02.2018;
  • marzec – udział w rekolekcjach wielkopostnych; poświęce­nie medalików 4.03.2018;
  • kwiecień – nabożeństwo przygotowujące do pierwszej spo­wiedzi świętej; rachunek sumienia 8.04.2018;
  • maj – nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, bezpośrednie przygotowanie do pierwszej Komunii św. – próby, spowiedź.
 3. 25 września, w poniedziałek – Dzień Głuchoniemych. Modlimy się w intencji ludzi dotkniętych tym nieszczęściem i pamiętamy o ks. Franciszku Jakubie Falkowskim, naszym ziomku pochodzącym z Budlewa, prekursorze pracy z głuchoniemymi w Polsce i założycielu Instytutu dla Głuchoniemych w Warszawie.
 4. 27 września, we środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
 5. W dniach 27 – 29 września, od środy do piątku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które zakończy się uroczystością odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w kościele, według następującego porządku… (program…!).

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. mgr lic. Marcin Gołębiewski, Dyrektor Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej z Drohiczyna.

Spowiedź – we środę i we czwartek.  

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 1. 28 września, we czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 2. 29 września, w piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.
 3. 30 września, w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 4. 1 października, w przyszłą niedzielę, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w kościele, w dni powszednie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – za wyjątkiem przyszłej niedzieli – po sumie. W przyszłą niedzielę – różaniec po Mszy św. o godz. 9.30.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do przewodniczenia modlitwom poszczególne grupy: w poniedziałek – kółka różańcowe, we wtorek – ministrantów, we środę – kółka różańcowe, we czwartek – dzieci, w piątek – Straż Honorową, w sobotę – młodzież. Zachęcamy do gromadzenia się na nabożeństwach różańcowych w kaplicach oraz domach prywatnych.

 1. W przyszłą niedzielę, 1 października, w Łukawicy odbędą się obchody 154.rocznicy pacyfikacji wsi i wypędzenia mieszkańców na Sybir. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. płk. Bogdana Radziszewskiego z Warszawy.

Z racji uroczystości w Łukawicy nie będzie Mszy św. w kaplicy, w Lizie Starej i sumy w kościele, a Msze św. w Filipach i w Mierzwinie zostaną odprawione o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich parafian do oddania hołdu naszym bohaterom i męczennikom.

 1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na cele charytatywne.
 2. KOMUNIKAT BISKUPA DROHICZYŃSKIEGO (przeczytać…!). Organizowany jest wyjazd na powyższe spotkanie. Dekanat Brański gromadzi się w Kleszczelach. Zapisy przyjmowane są do 4 października.
 3. Jeszcze raz informujemy, że można już zamawiać Msze św. na 2018 rok.
 4. Zachęcamy do nabywania obrazu Matki Bożej Topczewskiej. Kopia jest bardzo dobrej jakości, malowana techniką komputerową na płótnie, oprawiona w piękną ramę. Obraz jest w dwóch formatach: mniejszy kosztuje 100 zł/szt., większy – 250 zł/szt. Cena spada w przypadku większej ilości zamówień.
 5. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2018 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.
 6. Składamy serdeczne podziękowania Panu Senatorowi Tadeuszowi Romańczukowi, Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim za darowiznę na rzecz parafii w postaci zrębki, która stanowi opał na zimę. W tym roku otrzymaliśmy ok. 200 m³ zrębki. Dziękujemy także Krzysztofowi Górskiemu z Topczewa, Tadeuszowi Trzeszczkowskiemu z Nowych Bagińskich, Andrzejowi Topczewskiemu z Koćmier i Antoniemu Sawoniukowi ze Zdrojek za zmagazynowanie zrębki.
 7. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Grochowski, kawaler, zam. w Zalesiu, par. tut. i Kamila Siedlecka, panna, zam. w Poświętnem, par. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem – zapowiedź druga;

Marcin Popławski kawaler, zam. w Topczewie, par. tut. i Izabela Brzozowska, panna, zam. w Łapach, par. Św. Piotra i Pawła w Łapach – zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

 

CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO

I UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

TOPCZEWO, 27-29 WRZEŚNIA 2017 r.

 

27 WRZEŚNIA, ŚROD

9.30     -MSZA ŚW.

-ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(Adorują mieszkańcy miejscowości: Łukawica, Olędzkie, Osówka, Sieśki, Wólka Zaleska, Zalesie)

12.30   -MSZA ŚW.

-ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(Adorują mieszkańcy miejscowości: Górskie, Ignatki, Moskwin, Ostrówek, Topczewo, Wólka Pietkowska i Straż Honorowa)

18.00   -MSZA ŚW

 

28 WRZEŚNIA, CZWARTEK

9.30     -MSZA ŚW.

-ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(Adorują mieszkańcy miejscowości: Budlewo, Falki, Filipy, Koćmiery, Wypychy, Zdrojki)

12.30   -MSZA ŚW.

-ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(Adorują mieszkańcy miejscowości: Gawiny, Kamienny Dwór, Liza Stara, Olszewek, Olszewo, Trzeszczkowo i Członkowie Kół Żywego Różańca)

18.00   -MSZA ŚW.

 

29 WRZEŚNIA, PIĄTEK

8.00     -MSZA ŚW.

-ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(Adorują mieszkańcy miejscowości: Bagińskie, Bogusze, Godzieby, Kożuszki, Mierzwin Duży, Mierzwin Mały, Pierzchały)

11.00   -MSZA ŚW. ODPUSTOWA

-NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE

-DZIĘKCZYNNE „TE DEUM”

 

SAKRAMENT POJEDNANIA: ŚRODA – CZWARTEK

Nabożeństwu przewodniczy Ks. mgr lic. Marcin Gołębiewski,

Dyrektor Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej z Drohiczyna