Ogłoszenia 17.09.2017

 1. Dzisiaj, pod hasłem: „<<Nie lękaj się, bo jestem z tobą>> (Iz 43, 5).Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach” obchodzimy 51.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”. Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji. Prenumeratorów prosimy o systematyczne regulowanie należności.
 2. 18 września, w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Z tej okazji, zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, dzieci i młodzież, aby uczcić swego Patrona. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pojednania, szczególnie tych, którzy tego nie uczynili na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 3. 20 września, we środę – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 4. Również, 20 września, we środę po Mszy św. wieczornej – próba chóru.
 5. 21 września, we czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 6. 23 września, w sobotę – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 września, odbędzie się zbiórka ofiar na spłatę raty kredytu na termomodernizację kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę również na Mszy św. o 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się w tym roku do pierwszej komunii św.
 9. Informujemy, że można już zamawiać Msze św. na 2018 rok.
 10. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza do skansenu w dniu 24 września na imprezę folklorystyczną pt. „Jesień w polu i zagrodzie”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.
 11. 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. W ok. 300 kościołach stacyjnych, leżących wzdłuż granicy Polski, spotkają się miłośnicy różańca, aby modlić się o ratunek dla Polski i świata. Dekanat Brański gromadzi się w Kleszczelach. Organizowany jest wyjazd na powyższe spotkanie. Zapisy przyjmowane są do 4 października.
 12. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Grochowski, kawaler, zam. w Zalesiu, par. tut. i Kamila Siedlecka, panna, zam. w Poświętnem, par. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem – zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.