Ogłoszenia parafialne 10.09.2017

1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lizy Starej za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalno-Wojewódzkich, które odbyły się w dniu wczorajszym w Perlejewie. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali wieńce i uczestniczyli, 27 sierpnia, w naszych Dożynkach Parafialnych.

2. Dzisiaj, pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”, rozpoczął się VII Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

3. 13 września, we środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

4. W dniach 13, 15 i 16 września – kwartałowe dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

5. 14 września, we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Jest to jednocześnie Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.
Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna organizuje się w swoich szkołach. Natomiast, prosimy o zgłaszanie się w parafii młodzieży uczącej się poza granicami naszej diecezji, studentów oraz młodzieży pracującej i bezrobotnej, aby także im umożliwić wyjazd.

6. 15 września, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

7. Również, 15 września, w piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
8. 16 września, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

9. Także, 16 września, w sobotę o godz. 11.00 – pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów, kandydatów i tych, którzy chcą wstąpić w szeregi liturgicznej służby ołtarza.
10. 17 września, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 78.Rocznicę bitwy pod Olszewem. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. przy pomniku o godz. 12.00.
Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w niniejszych obchodach.
W związku z powyższymi uroczystościami nastąpi zmiana porządku nabożeństw w parafii, w niedzielę 17 września: nie będzie Mszy św. w Mierzwinie i sumy w kościele o godz. 12.30, a Msze św. w Filipach i w Lizie zostaną odprawione o godz. 8.00.
17 września, to także rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a zarazem Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

11. Również, 17 września, w przyszłą niedzielę, z racji na przypadające 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, na Mszy św. o godz. 9.30 i w kaplicach, będzie miało miejsce błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym obrzędzie.
12. W zakrystii można nabyć najnowszy numer tygodnika „Niedziela”, gdzie w specjalnej wkładce podlaskiej znajduje się artykuł opisujący Diecezjalne Obchody 300.lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które odbyły się w Topczewie 26 sierpnia br. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł.
13. Sakrament chrztu św., 27 sierpnia, przyjął Antoni Wyszyński z Wypych, syn Waldemara i Elwiry.
Innych posług nie odnotowano.