Ogłoszenia parafialne 3.09.2017

 1. Od wczoraj, czyli od 2 września br., rozpoczęliśmy odprawianie Nowenny do Matki Bożej czczonej w Częstochowskim Wizerunku. Nabożeństwo, poza nielicznymi wyjątkami, będzie się odbywało w każdą sobotę o godzinie 18.00.
  Porządek nowenny będzie następujący:
  -procesja do obrazu Matki Bożej (na wzór pielgrzymek na Jasną Górę), w tym czasie odbywa się śpiew pieśni „Jest zakątek na tej ziemi” (Czarna Madonna);
  -modlitwa św. Bernarda;
  -wezwania modlitewne: podziękowania, przebłagania, uwielbienia, prośby (każdy uczestnik nowenny może przedstawić – najlepiej anonimowo – swoje intencje, składamy je przed rozpoczęciem modlitwy w koszyku na stoliku za ławkami, nie dołączamy do nich żadnych ofiar pieniężnych;
  -dziesiątek różańca (w pierwszą sobotę miesiąca – litania do Matki Bożej);
  -modlitwa końcowa;
  -do końca br. – modlitwa jubileuszowa na 300.lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze;
  -następnie, rozpoczyna się Msza św.;
  -po Mszy św. – „Apel Jasnogórski”.
  W związku z wprowadzeniem sobotniej nowenny, zostaje odwołana Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która była odprawiana we środy.
  Niech ta nowa forma modlitewna będzie pokłosiem Obchodów Diecezjalnych 300.lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które odbyły się w naszej parafii 26 sierpnia br., jak również logiczną konsekwencją faktu, że w Topczewie znajduje się najstarsza kopia Obrazu Częstochowskiego w Diecezji Drohiczyńskiej, a zarazem jedna z osiemnastu (wg katalogu z XVIII w.) najstarszych i najważniejszych kopii tegoż obrazu na świecie!!
 2. Jutro – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z tej okazji w kościele parafialnym w Topczewie – o godz. 9.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły, dzieci oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.
  Dowóz dzieci z poszczególnych miejscowości będzie odbywał się według porządku z ubiegłego roku. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
  Rok szkolny i katechetyczny w Wyszkach rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w miejscowym kościele parafialnym. Dowóz uczniów będzie się odbywał wzorem ubiegłego roku (tak, jak w ostatnim tygodniu nauki). Orientacyjny rozkład jazdy autokarów znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w szkole.
 3. 7 września, we czwartek – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana.
 4. Również, 7 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszach św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
 5. 8 września, w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Podczas każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.
  Decyzją Biskupa Drohiczyńskiego w tym dniu nie obowiązuje post.
 6. Przypominamy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w tym roku w Perlejewie, w sobotę, 9 września. Naszą parafię z wieńcem dożynkowym będą reprezentowali mieszkańcy Lizy Starej.
 7. Wójt Gminy Wyszki informuje, że od 5 września rozpocznie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Szczegółowy harmonogram odbioru odpadów zamieszczony jest na stronie internetowej urzędu, a także w Urzędzie Gminy. Odpady przeznaczone do odbioru należy wystawić przed posesję dzień przed odbiorem. Zbiórka rozpocznie się o godz. 6.00 w wyznaczonym dniu. Nie będą odbierane odpady, które zostaną wystawione po przejechaniu ekipy wywozowej. W zależności od ilości odpadów terminarz może ulec minimalnym zmianom. Szczegółowe informacje na temat zbiórki odpadów można uzyskać w Urzędzie Gminy Wyszki.