Ogłoszenia parafialne 06.08.2017

 1. 26 sierpnia br. w Topczewie odbędą się diecezjalne obchody 300.rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to dla naszej parafii wielkie wyróżnienie, ale też poważne zadanie. Uroczystości będą wymagały przygotowań, a przy tym zaangażowania wielu parafian. Już teraz prosimy o pomoc i współpracę. Dzisiaj, z tej racji, o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Radni dalsze działania będą koordynować w swoich miejscowościach.
  Najważniejszym wymiarem przygotowań będzie sfera duchowa. Prosimy o modlitwę w intencji pomyślnego przebiegu przygotowań, przebiegu uroczystości i o jak najobfitsze owoce z ich przeżycia.
  W przygotowaniu duchowym pomocą są rozważania przeznaczone dla pielgrzymów duchowych z tzw. „Grupy Srebrnej” Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, codziennie odczytywane w czasie nabożeństw wieczornych. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach także tych parafian, którzy nie należą do „Grupy Srebrnej”. Z rozważań można dowiedzieć się bardzo dużo o obrazie jasnogórskim, jak również topczewskim, który jest jedną z pierwszych i najważniejszych kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przez dziewięć dni poprzedzających główne uroczystości diecezjalne będziemy odprawiali nowennę. Obchodom będzie przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński. Szczegółowy program uroczystości zostanie podany w stosownym czasie.
 2. W imieniu własnym i organizatorów Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do serdecznego i gościnnego przyjęcia pątników. Bóg zapłać za piękny przykład chrześcijańskiej gościnności! W intencji wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku we wtorek, 15 sierpnia, o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.
 3. 8 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 4. 9 sierpnia, we środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 5. 10 sierpnia, we czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 6. 11 sierpnia, w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy, m. in. patronki radia i telewizji.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 30 lipca, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4934,70 zł i tak: w kościele – 3744,50 zł, w Mierzwinie – 476,20 zł, w Filipach – 373 zł i w Lizie – 341 zł.
 8. Sakrament chrztu św. w miesiącu lipcu przyjęli: – 9 lipca: Kaja Puchalska z Topczewa, córka Marcina i Anny; – 9 lipca: Lila Jabłońska z Brukseli w Belgii, córka Michała i Izabeli; -16 lipca: Kornelia Olendzka z Olszewa, córka Piotra i Justyny; -16 lipca: Wiktoria Truszkowska z Olędzkich, córka Patryka i Angeliki; -29 lipca: Antonina Amelia Karpiesiuk z Topczewa, córka Alberta i Magdaleny; -29 lipca: Filip Bogdan Ejsymont z Wólki Pietkowskiej, syn Bartłomieja i Joanny; -30 lipca: Julia Malinowska z Groot Bijgaarden w Belgii, córka Andrzeja i Marty.
 9. Zmarli w miesiącu lipcu: – 4 lipca: Henryk Zdrojkowski z Koćmier, 81 lat; – 8 lipca: Janusz Piświątny z Łap (pochodzący z Osówki), 65 lat; – 9 lipca: Józef Karpiński z Osówki, 70 lat. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!