Ogłoszenia parafialne 30.07.2017

 1. 31 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
 2. Przypominamy, że również, 31 lipca, w poniedziałek, przez teren naszej parafii przejdzie 31.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Godziebach i w Topczewie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku w Godziebach i obiadu w Topczewie. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 350 osób, w tym ok. 20 księży i kleryków. Pielgrzymi do Topczewa przybędą ok. godz. 11.30.
 3. Zachęcamy do podjęcia w sierpniu postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.
 4. 1 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.
 5. Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 6. 3 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
 7. Również, 3 sierpnia, we czwartek, ok. godziny 15.00 spodziewamy się pielgrzymów z Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy będą mieli godzinny postój w Topczewie, planowane jest odmówienie różańca w naszym kościele. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę.
 8. 4 sierpnia, w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 9. Również, 4 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające.
 10. 5 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
 11. 6 sierpnia – w 18 Niedzielę Zwykłą, a jednocześnie Święto Przemienienia Pańskiego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
 12. Również, 6 sierpnia, w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej.
 13. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Piotr Hryszko, kawaler, zam. w Słomiance, par. Świętej Trójcy w Jasionówce i Anna Falkowska, panna, zam. w Wólce Pietkowskiej, par. tut. – zapowiedź druga, – Hubert Kiszko, kawaler, zam. w Kamiennym Dworze, par. tut. i Karolina Tyszkiewicz, panna, zam. w Grędzicach, par. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie – zapowiedź druga. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.