Ogłoszenia parafialne 23.07.2017

  1. 24 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  2. 25 lipca, we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła.
  3. 26 lipca, we środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.
  4. 29 lipca, w sobotę – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.
  5. 30 lipca, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
  6. 31 lipca, w przyszły poniedziałek, przez teren naszej parafii przejdzie 31.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Godziebach i w Topczewie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku w Godziebach i obiadu w Topczewie. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 350 osób, w tym ok. 20 księży i kleryków. Pielgrzymi do Topczewa przybędą ok. godz. 11.30.
  7. Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem: „Idźcie i głoście”, odbędzie się 27.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdują się na plakacie, na tablicy ogłoszeń lub można je uzyskać na plebanii.Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące: – uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe – modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej), – odmówienie cząstki różańca, – spełnienie dobrego uczynku, – dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki. Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej. Zapraszamy do zakrystii po odbiór znaczków i kart pielgrzyma.
  8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni organizują 30 lipca (w najbliższą niedzielę) Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy św. i św. Anny do Prostyni. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  9. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: – Piotr Hryszko, kawaler, zam. w Słomiance, par. Świętej Trójcy w Jasionówce i Anna Falkowska, panna, zam. w Wólce Pietkowskiej, par. tut. – zapowiedź pierwsza. – Hubert Kiszko, kawaler, zam. w Kamiennym Dworze, par. tut. i Karolina Tyszkiewicz, panna, zam. w Grędzicach, par. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.