Ogłoszenia parafialne 09.07.2017

  1. 10 lipca, w poniedziałek, przypada 23.Rocznica konsekracji i ingresu do katedry drohiczyńskiej Księdza Biskupa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora.
  2. 11 lipca, we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. 12 lipca, we środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  4. 13 lipca, we czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  5. 15 lipca, w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem: „Idźcie i głoście”, odbędzie się 27.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdują się na plakacie, na tablicy ogłoszeń lub można je uzyskać na plebanii. Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

            – uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe – modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

            – odmówienie cząstki różańca,

            – spełnienie dobrego uczynku,

            – dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

            Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Mariusz Niewiński, par. tut. i Anna Ochrymiuk, par. prawosławna Zaśnięcia NMP w Boćkach – zapowiedź druga; –Wojciech Kostro, kawaler, zam. w Kostrach Litwa, par. Św. Anny w Dąbrówce Kościelnej i Urszula Budzisz, panna, zam. w Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź druga; –Daniel Ryszt, kawaler, zam. w Zalesiu, par. tut. i Agata Zalewska, panna, zam. w Hodyszewie, par. Wniebowzięcia NMP w Hodyszewie – zapowiedź druga. –Artur Oleszczuk, kawaler, zam. W  Lizie Starej, par. tut. i Emilia Szymborska, panna, zam. w Łukawicy, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.